Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Działają na rzecz lepszych przepisów

18 kwietnia 2019 | Ranking firm doradztwa podatkowego | Monika Pogroszewska
źródło: Rzeczpospolita

Dobre prawo | Nagrodę otrzymuje firma Grant Thornton, która m.in. pomogła obronić przedsiębiorców przed niekorzystnymi zmianami w VAT.

 

Firmy i kancelarie nie tylko pomagają podatnikom w stosowaniu przepisów, ale niejednokrotnie mają też wpływ na ich tworzenie. W tym roku po raz drugi przyznajemy nagrodę dla firmy, która w największym stopniu przyczyniła się do powstania przyjaznej legislacji.

Uczestników rankingu prosiliśmy o podanie aktywności w takich obszarach, jak: udział w pracach legislacyjnych związanych z tworzeniem przepisów podatkowych; opiniowanie projektów przepisów podatkowych oraz komentowanie działań podejmowanych przez Ministerstwo Finansów i organy podatkowe. Pytaliśmy także o wystąpienia w sprawach podatkowych przed sądami administracyjnymi i Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Podobnie jak w innych kategoriach polegających na ocenie aktywności uczestników, wybór powierzyliśmy kapitule pod przewodnictwem prof. Elżbiety Chojny-Duch. Zadanie nie było łatwe, ponieważ doradcy podatkowi bardzo kreatywnie włączają się w proces tworzenia prawa.

Zwyciężyła firma Grant Thornton, która w 2018 r. brała udział – jako członek Konfederacji Lewiatan – w opiniowaniu licznych zmian...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11335

Wydanie: 11335

Spis treści
Zamów abonament