Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ludzkie oblicze cyfrowych zmian

18 kwietnia 2019 | Ekonomia | Jeremi Jędrzejkowski
Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny  na Europę, CIMA, witając gości kongresu  mówił m.in.  o wpływie transformacji cyfrowej na zadania działów finansowych firm
źródło: Stefan Mleczak
Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, CIMA, witając gości kongresu mówił m.in. o wpływie transformacji cyfrowej na zadania działów finansowych firm
W konferencji, której współorganizatorem była „Rzeczpospolita”, wzięło udział ponad 150 gości
źródło: Stefan Mleczak
W konferencji, której współorganizatorem była „Rzeczpospolita”, wzięło udział ponad 150 gości
Na debacie podsumowującej wydarzenie spotkali się  (od lewej): Bartek Ostrowski (UBS), Maria Rosnowska (TMF Group), Kimberly N. Ellison-Taylor (Oracle), Katarzyna Podgórna (PwC) i Ash Noah (AICPA)
źródło: Stefan Mleczak
Na debacie podsumowującej wydarzenie spotkali się (od lewej): Bartek Ostrowski (UBS), Maria Rosnowska (TMF Group), Kimberly N. Ellison-Taylor (Oracle), Katarzyna Podgórna (PwC) i Ash Noah (AICPA)

Prelegenci z trzech kontynentów, prezentacje, dyskusje, warsztaty
i spotkania. Tak wyglądał II CFO Strategy & Innovation Summit.

 

Ponad 150 gości uczestniczyło w wydarzeniach związanych z drugim już kongresem dyrektorów finansowych przedsiębiorstw CFO Strategy & Innovation Summit 2019.

Organizatorami warszawskiego szczytu, który odbywał się w hotelu Marriott, były „Rzeczpospolita" i Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants).

Zadania CFO przyszłości

– Dziś tak firmy, jak i państwo, a także ja, możemy się czuć jak łódka na rozszalałym oceanie, na którą działają dwa typy fal – mówił otwierając wydarzenie Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej". – Pierwszy typ to postępująca digitalizacja. Drugi, dużo trudniejszy, to polityka. Ona często przynosi niespodzianki, regulacje, niekiedy nieprzewidywalne, jak choćby takie, które działają wstecz albo takie, które są implementacją ponad miarę, jak w przypadku exit tax. Brak jest z kolei konsekwentnej wykładni prawa podatkowego – wymieniał czynniki, w których otoczeniu przychodzi działać przedsiębiorstwom, a w ich ramach działom finansowym.

– Po pierwszej edycji naszego kongresu wsłuchiwaliśmy się w głosy środowiska dotyczące zagadnień, które interesują dyrektorów finansowych. W drugiej edycji wprowadziliśmy więc udoskonalenia, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom – podkreślał Jakub Bejnarowicz, dyrektor...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11335

Wydanie: 11335

Spis treści
Zamów abonament