Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cegiełka do polskiego eksportu

04 września 2019 | Vademecum Eksportera
źródło: materiały prasowe

ROZMOWA | Program Handlu Zagranicznego to nasza pasja – mówi Jerzy Śledziewski, 
wiceprezes zarządu BNP Paribas Bank Polska

GUS podał ostateczne dane dotyczące eksportu towarów w 2018 r. Są one wyższe niż wstępne – wyeksportowaliśmy towary za 223,6 mld euro. Spodziewał się pan tak dobrego wyniku?

Nie jest zaskoczeniem, że nasz eksport wciąż mocno rośnie. Ten pozytywny trend obserwujemy od wielu lat. Ostateczne wyniki za 2018 r. są lepsze od pierwotnych prognoz GUS i to cieszy. Analizując potencjał eksportowy naszego kraju choćby w kontekście listy największych światowych eksporterów, na której Polskę wyprzedzają m.in. Belgia i Szwajcaria, można go uznać za wciąż naprawdę duży.

Jako bank od ponad roku realizujecie Program Handlu Zagranicznego (PHZ) mający zachęcić firmy do eksportu i ekspansji zagranicznej. To wasza cegiełka do rekordów eksportowych?

Polski eksport ostatnich 20 lat stanowi bezsprzecznie dużą wartość wpływającą na rozwój kraju. O tę wartość powinniśmy wszyscy wspólnie dbać, zarówno ci, którzy prowadzą biznes, ich partnerzy, jak i decydenci odpowiadający za politykę gospodarczą państwa. Jako jeden z największych banków dla przedsiębiorstw w Polsce uważamy, że poza codzienną pomocą dla firm poprzez zapewnienie im usług bankowych na najwyższym poziomie możemy wspierać przedsiębiorców szerzej, robiąc coś nie tylko dla nich, ale także dla całego społeczeństwa. Program Handlu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11449

Wydanie: 11449

Spis treści
Zamów abonament