Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Troska o ekologię to pragmatyzm

04 września 2019 | Ekonomia | Aleksandra Ptak-Iglewska
Dyskutanci spierali się m.in. o neutralność węglową
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Dyskutanci spierali się m.in. o neutralność węglową

Dbałość o środowisko wymaga dbania o źródła finansowania tej działalności. Minister środowiska chce włączyć fundusze unijne do finansowania programu „Czyste powietrze".

 

Gdy zmiany klimatu przyspieszają, ekologia staje się tematem dyskusji ekonomistów, a dbanie o środowisko naturalne – jednym z aspektów patriotyzmu. W trakcie panelu dyskusyjnego poświęconego właśnie ekologicznemu patriotyzmowi ścierały się wezwania do przyśpieszenia neutralności węglowej europejskiej gospodarki z naciskami, by transformacji energetycznej dokonywać w sposób zrównoważony, czyli bez pośpiechu.

Trendy przyszłości

– Rozumiem patriotyzm ekologiczny jako wolę robienia wszystkiego, co jest potrzebne, by się upewnić, że ten skrawek ziemi, jaki mamy, będzie miał przyszłość – mówiła Keit Pentus-Rosimannus, estońska posłanka, b. minister środowiska. Zauważyła, że gdyby nie ekologia, w Unii Europejskiej zupełnie nie byłoby potrzeby poruszania kwestii neutralności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11449

Wydanie: 11449

Spis treści
Zamów abonament