Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozwiązania szyte pod klienta

04 września 2019 | Ekonomia | Marcin Piasecki
źródło: materiały prasowe

Przyjęliśmy założenie, że przygotowujemy się do najgorszego scenariusza wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Tutaj nie może być żadnych niedociągnięć i wątpliwości – mówi Tomasz Kowalski, prezes Deutsche Bank Polska.

 

Jakim bankiem jest w tej chwili Deutsche Bank w Polsce?

Po przekształceniach nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do klientów korporacyjnych, głównie międzynarodowych, którzy prowadzą działalność w wielu krajach na świecie. Druga grupa to duże instytucje polskie, które funkcjonują na rynkach międzynarodowych. Trzecia – to klienci naszej części powierniczej, dla których pełnimy rolę depozytariusza m.in. funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Mamy też oczywiście klientów związanych z bankiem hipoteką walutową. A jako grupa dalej prowadzimy w Polsce działalność inwestycyjną na rzecz funduszy nieruchomościowych DWS.

Czy to jednak nie jest już tylko resztówka DB w Polsce?

Jeżeli patrzy się wyłącznie z punktu widzenia lokalnego rozmiaru banku, to na pewno jesteśmy mniejszą organizacją i przestaliśmy być bankiem uniwersalnym. Jednak biorąc pod uwagę skalę działania Grupy Deutsche Bank i jej globalny charakter, który jest atutem dla międzynarodowych korporacji, a także oceniając, jak unikalną propozycję mamy dla tych klientów, to naprawdę trudno mówić o naszym banku jako o jakiejś pozostałości. Jesteśmy instytucją, za którą stoi ogromny globalny bank korporacyjny oferujący zaawansowane zarządzanie finansami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11449

Wydanie: 11449

Spis treści
Zamów abonament