Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy najem miejsca pod szyld podlega limitowaniu w kosztach

02 grudnia 2019 | Podatki i księgowość | Oliwia Konkel

Szyld pełni funkcję informacyjną, ale także reklamową. Usługa najmu szyldów jest zatem usługą reklamową, którą można rozliczyć w kosztach w ograniczonej wysokości.

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w wyroku z 16 września 2019 r. (I SA/Gd 1163/19).

Wnioskodawca jest spółdzielnią działającą na podstawie przepisów o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Uzyskuje przychody głównie ze świadczenia usług w zakresie prowadzenia rachunków pieniężnych, udzielania kredytów i pożyczek pieniężnych, pośredniczenia w realizacji zleceń przelewów i innych dyspozycji finansowych, pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego w oferowaniu członkom produktów ubezpieczeniowych innych podmiotów. Prowadzi działalność o zasięgu ogólnopolskim, poprzez sieć współpracujących placówek, z których każda oznaczona jest szyldem kasy (nazwa, flaga, logo kasy). W toku prowadzonej działalności gospodarczej zawarł z podmiotem powiązanym umowę outsourcingu usług wyposażenia. Jedną z takich usług jest zapewnienie miejsca na powieszenie szyldu. Wnioskodawca ponosi opłaty związane z umieszczeniem szyldu na elewacji budynku. Wnioskodawca zawarł z podmiotem powiązanym generalną umowę najmu rzeczy ruchomych, na podstawie której...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11523

Wydanie: 11523

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament