Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieprzepisowe nogawki

02 grudnia 2019 | Sport | Krzysztof Rawa
Daniel Andre Tande po dwóch konkursach jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata
źródło: Vesa Moilanen / Lehtikuva / AFP) / Finland OUT
Daniel Andre Tande po dwóch konkursach jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata

Sobotni konkurs Pucharu Świata wygrał Daniel Andre Tande, niedzielny odwołano. W Kuusamo rządzili kontroler kombinezonów Sepp Gratzer i wiatr.

Dyskwalifikacje w skokach narciarskich czasem się zdarzają, ale to, co działo się w pierwszym konkursie pucharowym na fińskiej skoczni Rukatunturi, zdecydowanie przerosło normy: pan Gratzer za pomocą aparatu do mierzenia przepuszczalności powietrznej kombinezonów zdyskwalifikował w sobotę piątkę skoczków, trzech z Norwegii i dwóch ze Słowenii.

Najpierw pozbawił szansy walki o zwycięstwo liderów po pierwszej serii – Roberta Johanssona i Johanna Andre Forfanga, potem dodał jeszcze bardziej pikantną decyzję po serii finałowej – w zasadzie zdjął z podium drugiego w konkursie Mariusa Lindvika i trzeciego Petera Prevca, by na koniec po kilku kolejnych minutach zdyskwalifikować ósmego w klasyfikacji (przed karami) – Anze Semenica.

Wszystkie te rozstrzygnięcia znacząco zmieniły klasyfikację: ostatecznie Daniel Andre Tande wygrał drugi konkurs tej zimy przed Austriakiem Philippem Aschenwaldem i Słoweńcem Anze Laniskiem, do tego wszyscy z serii finałowej, którzy byli w tabeli wyników za Semenicem – wśród nich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11523

Wydanie: 11523

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament