Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kluczem będzie obrona

02 grudnia 2019 | Sport | Stefan Szczepłek
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski
źródło: PAP

Hubert Małowiejski, szef banku informacji PZPN, o rywalach reprezentacji Polski w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Hiszpania i Szwecja będą naszymi przeciwnikami w finałach mistrzostw Europy. Po meczach barażowych dojdzie trzecia drużyna: Irlandia, Irlandia Północna, Słowacja lub Bośnia i Hercegowina. Eksperci nie są zgodni w swoich opiniach. Pańskim zdaniem to było dobre losowanie dla Polski?

Najtrudniejsze ze wszystkich, jakie do tej pory przeżywałem. Ale nie mogło być inne. Znając zasady losowania, wiedzieliśmy, na kogo z dużym prawdopodobieństwem możemy trafić, więc nie możemy mówić o niespodziance. Musieliśmy wpaść na Niemców, Anglików, Włochów lub Hiszpanów, czyli jednego z gospodarzy. To było nieuniknione. Nie chcieliśmy znaleźć się w grupie, rozgrywającej mecze w Rzymie i Baku, bo odległość między tymi miastami komplikowałaby wszelkie działania logistyczne związane nie tylko z miejscem zgrupowania kadry, ale i podróżami kibiców. Nasza grupa jest pod tym względem bardzo dobra.

Wszędzie blisko...

Skoro dwa mecze w odstępie dziewięciu dni rozgrywać będziemy w Dublinie, to gdzieś w pobliżu tego miasta znajdziemy bazę. Delegacja PZPN już w tej sprawie wyjechała do Irlandii. A podróż samolotem z Dublina do Bilbao na spotkanie z Hiszpanią trwać będzie niecałe dwie godziny. Dla polskich kibiców to też bardzo korzystna okoliczność. Poza tym w Irlandii mieszka bardzo dużo Polaków, więc jeśli naszym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11523

Wydanie: 11523

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament