Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kluczem będzie obrona

02 grudnia 2019 | Sport | Stefan Szczepłek
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski
źródło: PAP

Hubert Małowiejski, szef banku informacji PZPN, o rywalach reprezentacji Polski w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Hiszpania i Szwecja będą naszymi przeciwnikami w finałach mistrzostw Europy. Po meczach barażowych dojdzie trzecia drużyna: Irlandia, Irlandia Północna, Słowacja lub Bośnia i Hercegowina. Eksperci nie są zgodni w swoich opiniach. Pańskim zdaniem to było dobre losowanie dla Polski?

Najtrudniejsze ze wszystkich, jakie do tej pory przeżywałem. Ale nie mogło być inne. Znając zasady losowania, wiedzieliśmy, na kogo z dużym prawdopodobieństwem możemy trafić, więc nie możemy mówić o niespodziance. Musieliśmy wpaść na Niemców, Anglików, Włochów lub Hiszpanów, czyli jednego z gospodarzy. To było nieuniknione. Nie chcieliśmy znaleźć się w grupie, rozgrywającej mecze w Rzymie i Baku, bo odległość między tymi miastami komplikowałaby wszelkie działania logistyczne związane nie tylko z miejscem zgrupowania kadry, ale i podróżami kibiców. Nasza grupa jest pod tym względem bardzo dobra.

Wszędzie blisko...

Skoro dwa mecze w odstępie dziewięciu dni rozgrywać będziemy w Dublinie, to gdzieś w pobliżu tego miasta znajdziemy bazę. Delegacja PZPN już w tej sprawie wyjechała do Irlandii. A podróż samolotem z Dublina do Bilbao na spotkanie z Hiszpanią trwać będzie niecałe dwie godziny. Dla polskich kibiców to też bardzo korzystna okoliczność. Poza tym w Irlandii mieszka bardzo dużo Polaków, więc jeśli naszym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11523

Wydanie: 11523

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament