Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyszłość może być przerażająca

02 grudnia 2019 | Kraj | Karol Ikonowicz

W debacie „Przestrzeń do dyskusji" rozmawiano o przyczynach młodzieżowego buntu przeciw bezczynności klimatycznej.

Tematem kolejnej debaty ze wspólnego cyklu „Rzeczpospolitej" i Facebooka było pytanie generacyjne: „Czy starsi młodszym budują dom, czyli jak ci sami politycy od 1989 r. urządzają Polskę, w której żyć będzie dzisiejsza młodzież".

Uczestnikami rozmowy byli przedstawiciele młodego pokolenia i eksperci: Monika Sajkowska z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Michał Kiwerski – aktywista Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, prof. Stanisław Mocek, socjolog z Collegium Civitas i politolog, dr hab. Jacek Wasilewski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Prowadzący debatę redaktorzy, Michał Szułdrzyński i Cezary Szymanek, zapytali o pokoleniowy bunt. Ich zdaniem młodzi zawsze chcieli czegoś innego. – Często w historii mieliśmy do czynienia z buntami pokoleniowymi, czy dziś jest tak samo? – pytali zaproszonych gości.

Jacek Wasilewski uważa, że w Polsce w XX wieku, mniej więcej co 12 lat coś pokoleniowego się wydarzało, tak jak w latach 1944, 1956, 1968, 1980, później 1989. – I nagle 30 lat i nic...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11523

Wydanie: 11523

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament