Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak poprawić ochronę danych

02 grudnia 2019 | Życie Regionów
Resort cyfryzacji zorganizował dla samorządów  cykl szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa
źródło: AdobeStock
Resort cyfryzacji zorganizował dla samorządów cykl szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa

Ostatni raport Najwyższej Izby Kontroli na temat cyberbezpieczeństwa w samorządach był dla lokalnych władz druzgocący. W wielu przypadkach okazał się jednak katalizatorem działań w kierunku pozytywnych zmian. Wojciech Maroszek

Pierwsze szkolenia odbyły się w listopadzie – najpierw w Podlaskiem, potem w Świętokrzyskiem i Warmińsko-Mazurskiem. Do końca roku swoje kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa poszerzą samorządowcy z województwa łódzkiego i pomorskiego. Według Roberta Kośli, dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji, do połowy 2020 r. szkolenie „Cyberbezpieczeństwo w samorządach" zostanie przeprowadzone w urzędach marszałkowskich wszystkich 16 województw.

– Szkolimy personel zajmujący się bezpieczeństwem teleinformatycznym, dajemy im materiały, uczymy na przykładach. Oprócz tego wspólnie z NASK-iem, który realizuje funkcję krajowego zespołu reagowania na incydenty bezpieczeństwa, pokazujemy, jak takie incydenty identyfikować, w jaki sposób je zgłaszać oraz jakie informacje należy przekazywać w ramach zgłoszenia – tłumaczy Kośla.

Na dalekim planie

Cały cykl inaugurowało na początku listopada szkolenie w podlaskim Urzędzie Marszałkowskim. – Kiedy otwierałam to szkolenie, witając gości z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11523

Wydanie: 11523

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament