Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niesłabnący apetyt na Trójmiasto

17 marca 2023 | Dodatki Jednodniowe | rp.pl

| Na rynku nieruchomości premium Trójmiasto już od kilkunastu lat zajmuje stabilną pozycję lokalizacji o bardzo wysokim stopniu zainteresowania inwestycyjnego. Tylko w 2021 roku 30 proc. wszystkich transakcji w segmencie zostało zawartych właśnie tutaj. Aglomeracja niezmiennie kusi jakością życia, przyciągając turystów i przedsiębiorców. Operujący na lokalnym rynku deweloperzy oferują szeroki wybór mieszkań i apartamentów. Czy nadal warto inwestować w Trójmieście w apartament z najwyższej półki? Jakie warunki muszą zostać spełnione? Jedno jest pewne – potencjał najlepszych lokalizacji kurczy się w szybkim tempie.

Gdynia, Gdańsk i Sopot plasują się w ścisłej czołówce miast, w których żyje się najlepiej. Kluczowe wartości, które wymieniają respondenci, to: bliskość zieleni, czystość powietrza, dobra komunikacja i oczywiście dostępność oferty handlowo-usługowej oraz kulturalnej. Trójmiasto cieszy się też stale rosnącą liczbą turystów. Jak podaje Gdańska Organizacja Turystyczna, w 2021 roku tylko stolicę regionu odwiedziło 3037 tys. gości i był to wynik aż o 53 proc. wyższy w stosunku do pandemicznego 2020. 15 proc. badanych deklaruje chęć zatrzymania się w prywatnym apartamencie. Już od dłuższego czasu aglomeracja postrzegana jest jako destynacja całoroczna, która dzięki wygodnej infrastrukturze transportowej oraz bogatej ofercie rozrywkowej, kulturalnej i rekreacyjnej zapewnia doskonały wypoczynek zarówno w otoczeniu miejskim, jak i na łonie natury.

Niezaprzeczalne atuty Trójmiasta w swoich inwestycjach wykorzystuje Invest Komfort – lider lokalnego rynku, oferując prawdziwie unikatowe rozwiązania w segmencie apartamentów z najwyższej półki. Ponadczasowa, dopasowana do kontekstu urbanistycznego i społecznego architektura, najwyższej próby poziom wykończenia oraz wymarzone lokalizacje to znak rozpoznawczy dewelopera. Tym samym przez blisko 28 lat działalności firma wyznacza nowe standardy, wysoko podnosząc poprzeczkę działaniom konkurencji. Dzięki przekraczającemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12523

Wydanie: 12523

Spis treści
Zamów abonament