Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Używane to już nie wstyd, ale moda i chęć oszczędzania

17 marca 2023 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Coraz więcej Polaków sięga po towary z drugiej ręki – od książek czy płyt po ubrania i meble. Średnio oszczędzają dzięki temu 200 zł miesięcznie.

Ograniczenie ilości odpadów, opakowań lub tworzyw sztucznych oraz oszczędność – to główne powody zarówno kupowania produktów z drugiej ręki, jak i odsprzedawania rzeczy już niepotrzebnych – wynika z badania Opinium dla operatora płatniczego Visa. Zebrane w jego trakcie dane dotyczące Polski „Rzeczpospolita” podaje jako pierwsza. Dla 42 proc. takie działania to po prostu możliwość pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów, ale ponad 60 proc. mówi tu też o oszczędzaniu.

Osoby kupujące rzeczy używane oceniają, że pozwala im to zaoszczędzić średnio 200 zł miesięcznie, a 22 proc. szacuje oszczędności na 280 zł lub więcej. Ci, którzy poza kupnem sami też sprzedają niepotrzebne rzeczy, liczą, że zyskują na tym średnio 140 zł miesięcznie. Kwota ta wzrasta w grupie osób 18–34 lat do 185 zł.

Internet też pomaga...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12523

Wydanie: 12523

Spis treści
Zamów abonament