Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Widzimy dla siebie szansę za granicą

17 marca 2023 | Ekonomia i rynek
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Zmian było wiele, idą kolejne. Mamy pomysły na dalszy rozwój – mówi Karol Zielinski, członek zarządu mPay.

W tym roku mija 20 lat, odkąd mPay działa na rynku. Co przez ten czas zmieniło się, jeśli chodzi o płatności mobilne?

Faktycznie jesteśmy najdłużej działającym na rynku operatorem płatności mobilnych. Z perspektywy lat widać, że cały ten czas działo się na nim bardzo dużo. Gdy zaczynaliśmy, dostępne były technologie na zupełnie innym poziomie, jeśli chodzi o możliwość dokonywania płatności telefonem komórkowym. Wtedy było to choćby wysyłanie SMS-ów, z obecnej perspektywy zupełnie inny świat. Wejście smartfonów było kolejną rewolucją, pojawiły się zupełnie nowe rozwiązania. W sumie zmian było wiele, ale idą kolejne.

Dzisiaj telefon to dla wielu niezbędne urządzenie.

W efekcie płatności mobilne to codzienność. Gdy zaczynaliśmy działalność, to działało na rynku niewiele podmiotów, dzisiaj takich aplikacji jak nasza jest ileś, więc podstawą strategii jest to, by się odróżnić. W dalszym ciągu możemy się pochwalić największą liczbą miast, w których świadczymy usługi, lecz mamy też pomysły na dalszy rozwój. Poza standardowym zestawem usług, które stanowią core naszego dzisiejszego biznesu, idziemy też w kierunku transformacji w firmę FinTech, rozwijającą coraz to nowe technologie płatnicze. Tworzymy dziś w mPay rozwiązania związane z open bankingiem, z przekazem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12523

Wydanie: 12523

Spis treści
Zamów abonament