Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drzewa zamiast świateł

17 marca 2023 | Opinie | Patrick Haughey
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Podobnie jak Polska, popieramy szybkie przystąpienie Ukrainy do UE – o wspólnej przeszłości i przyszłości w Dniu Świętego Patryka pisze ambasador Irlandii w Polsce.

Dzień Świętego Patryka to narodowe święto Irlandii coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Jednym z powodów jego globalnej popularności jest rozmiar irlandzkiej diaspory. Od dawna jesteśmy krajem emigrantów oraz podróżników i wprawdzie populacja samej Irlandii to nieco ponad 5 mln osób, szacuje się, że około 80 mln osób na świecie ma irlandzkie pochodzenie.

Tożsame wartości

Irlandia jest krajem otwartym i zorientowanym w kierunku świata zewnętrznego. Od lat jesteśmy także wyspą gościnną dla innych narodowości, w tym obywateli Polski. Znacznie ponad 100 tysięcy Polaków znalazło w Irlandii dom, wzbogacając nasze społeczeństwo. Na ulicach praktycznie każdej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12523

Wydanie: 12523

Spis treści
Zamów abonament