Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rada dyrektorów w prostej spółce akcyjnej

26 maja 2023 | Biznes w czasie kryzysu | Anita Grabiniak

Dyrektorzy wykonawczy posiadają te same obowiązki, które spoczywają na zarządzie w spółce kapitałowej, a dyrektorzy niewykonawczy opiniują prawidłowość i rzetelność sprawozdań spółki.

Prosta spółka akcyjna („PSA”) to swego rodzaju nowość w polskim prawie handlowym – można ją zakładać od 1 lipca 2021 r. Posiada ona cechy zarówno spółki akcyjnej, jak i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, z dodatkowymi elementami. Niektóre regulacje dot. prostej spółki akcyjnej po raz pierwszy pojawiły się w polskim prawie handlowym. Jedną z nich jest możliwość ustanowienia w PSA rady dyrektorów. By prosta spółka akcyjna mogła funkcjonować, konieczne jest powołanie jednego z dwóch organów: zarządu lub rady dyrektorów. Rada dyrektorów koncentruje w sobie kompetencje zarządcze i kontrolne. Istotną również funkcją rady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12580

Wydanie: 12580

Spis treści

Reklama

Zamów abonament