Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wojna o Ukrainę zmienia wojsko i przemysł

26 maja 2023 | Ekonomia i rynek | rp.pl
Zakończona w czwartek Konferencja Defence24 Day na Narodowym była ważnym miejscem debaty o bezpieczeństwie w naszym regionie
autor zdjęcia: Defence24.pl
źródło: Rzeczpospolita
Zakończona w czwartek Konferencja Defence24 Day na Narodowym była ważnym miejscem debaty o bezpieczeństwie w naszym regionie

Ponad 2 tysiące ekspertów, szefów firm i wojskowych roztrząsało podczas 60 paneli na warszawskim Stadionie Narodowym różne wymiary regionalnego bezpieczeństwa.

Szef MON Mariusz Błaszczak, zapowiadając na Stadionie Narodowym długo wyczekiwaną decyzję o zakupie okrętów podwodnych nowego typu dla Marynarki Wojennej, skradł show organizatorom największej w regionie konferencji dotyczącej bezpieczeństwa.

Ale iście stadionowy rozmiar przedsięwzięcia naprawdę robił wrażenie. Wszystkie, bez wyjątku, debaty – czy dotyczyły wpływu doświadczeń militarnych nad Dnieprem dla poprawienia zdolności bojowych armii NATO, czy też wpływu sztucznej inteligencji na technologie wspomagania dowodzenia, rozpoznania i zbrojeniowe innowacje, albo dyskusje na temat sytuacji w Mołdawii lub na Kaukazie – łączył wspólny kontekst, czyli obrona wolności Ukrainy i konieczność jej wsparcia.

Krzepiące zapewnienia

Wielką wartością wielowątkowej debaty na Narodowym było podsumowanie zmian, jakie wojna za naszą wschodnią...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12580

Wydanie: 12580

Spis treści

Reklama

Zamów abonament