Jakich studiów nie zastąpi technologia
Przyszły rynek pracy jest wielką niewiadomą. Czy wobec rozwoju sztucznej inteligencji za pięć, dziesięć czy piętnaście lat potrzebni będą jeszcze specjaliści w danej dziedzinie?
Za dwa lata mój syn przystępuje do matury, a przed nim kolejny ważny krok – wybór kierunku studiów. Już od dawna badamy z żoną jego zainteresowania i podpytujemy o ewentualne decyzje co do dalszej ścieżki nauki. Na próżno. Nie ma sprecyzowanej wizji, co chce robić w przyszłości, a jego pomysły zmieniają się co kilka miesięcy. Zatem członkowie rodziny co rusz podsuwają mu koncepcje: „zostań lekarzem, informatykiem, a może jak rodzice – dziennikarzem”.
Jeszcze niedawno ja sam byłem przekonany, że powinien zdawać na wydział prawa. Ale dziś, podobnie jak mój syn, zupełnie nie wiem, jaką drogę właściwie powinien...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta