Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakich studiów nie zastąpi technologia

26 maja 2023 | Komentarze | Michał Duszczyk
autor zdjęcia: Fot. Waldemar Kompa a
źródło: Rzeczpospolita

Przyszły rynek pracy jest wielką niewiadomą. Czy wobec rozwoju sztucznej inteligencji za pięć, dziesięć czy piętnaście lat potrzebni będą jeszcze specjaliści w danej dziedzinie?

Za dwa lata mój syn przystępuje do matury, a przed nim kolejny ważny krok – wybór kierunku studiów. Już od dawna badamy z żoną jego zainteresowania i podpytujemy o ewentualne decyzje co do dalszej ścieżki nauki. Na próżno. Nie ma sprecyzowanej wizji, co chce robić w przyszłości, a jego pomysły zmieniają się co kilka miesięcy. Zatem członkowie rodziny co rusz podsuwają mu koncepcje: „zostań lekarzem, informatykiem, a może jak rodzice – dziennikarzem”.

Jeszcze niedawno ja sam byłem przekonany, że powinien zdawać na wydział prawa. Ale dziś, podobnie jak mój syn, zupełnie nie wiem, jaką drogę właściwie powinien...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12580

Wydanie: 12580

Spis treści

Reklama

Zamów abonament