Szeroki wachlarz pomysłów na zmiany w ochronie zdrowia
Wiele postulatów, uwag i propozycji nowych rozwiązań dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce padło podczas dyskusji, w której uczestniczyli eksperci oraz przedstawiciele najważniejszych ugrupowań polskiej sceny politycznej.
Jak przedstawia się porównanie poziomu wydatków na ochronę zdrowia w Polsce i państwach Europy Zachodniej? Jakie konsekwencje dla stanu zdrowia Polaków wynikają z różnic w ponoszonych nakładach? Czy można – i w jaki sposób – zwiększyć nakłady na ochronę zdrowia w Polsce? Jakie strategie w tym zakresie prezentują ugrupowania polityczne? Czy w inny sposób można poprawić dramatyczne wyniki zdrowotne Polaków? W jaki sposób politykę zdrowotną uczynić priorytetem rządu? A wreszcie, koszty leków – w Polsce udział państwa jest w nich najniższy w Unii Europejskiej, polscy pacjenci dopłacają do nich najwięcej. Czy nie należy zwiększyć udziału środków publicznych w kosztach leków?
Te zagadnienia znalazły się w centrum uwagi podczas debaty „Jak inwestować w opiekę zdrowotną, aby osiągnąć w Polsce porównywalny do Europy Zachodniej poziom stanu zdrowia społeczeństwa?”, która odbyła się w redakcji „Rzeczpospolitej”. Współorganizatorem spotkania był Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego – Krajowi Producenci Leków (PZPPF-KPL). W debacie wzięli udział m.in. politycy reprezentujący szerokie spektrum polskiej sceny.
Główne bolączki systemu
Dyskusję poprzedziła prezentacja prof. Johna...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta