Prace badawczo-rozwojowe pozwalają wypłynąć na szerokie wody
B+R to nie tylko szansa na rozwój firmy, ale również skuteczna metoda optymalizacji podatkowej. Zamiast płacić fiskusowi, przedsiębiorca inwestuje we własny rozwój. Prace B+R pozwalają na skorzystanie z tzw. ulgi na rozwój.
Bez podejmowania działań na rzecz rozwoju działalności biznes w najlepszym razie stoi w miejscu, a w praktyce przeważnie firma jest wyprzedzana przez konkurencje. Dlatego warto rozpocząć projekty B+R, które pozwalają wypłynąć na szerokie wody i sporo zaoszczędzić na podatkach.
W biznesie ciągle zachodzą zmiany – i to na wielu różnych poziomach. Przedsiębiorca zawsze musi być na nie gotowy, a jednocześnie wykazywać odwagę w podejmowaniu działań, które pozwolą na stały rozwój jego działalności. W przeciwnym razie może spodziewać, że – prędzej czy później, choć raczej prędzej – zostanie w tyle za konkurencją. Sposobem na systematyczny rozwój, połączony z opracowywaniem innowacji, które znacznie zwiększają jakość produkcji bądź oferowanych usług, są prace badawczo-rozwojowe. Na czym one mogą polegać i jak z nich skorzystać?
To pytanie ważne dla każdej firmy, zwłaszcza że tego rodzaju projekty to także świetny sposób na optymalizację podatkową.
B+R – co to takiego?
Pomimo że w polskim i unijnym porządku prawnym można znaleźć co najmniej kilka definicji określających, czym są prace badawczo-rozwojowe (B+R), to jednak z praktycznego punktu widzenia kluczowe znaczenie mają tu przepisy prawa o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta