Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prace badawczo-rozwojowe pozwalają wypłynąć na szerokie wody

28 czerwca 2024 | Prawo i podatki | Konrad Radwan

B+R to nie tylko szansa na rozwój firmy, ale również skuteczna metoda optymalizacji podatkowej. Zamiast płacić fiskusowi, przedsiębiorca inwestuje we własny rozwój. Prace B+R pozwalają na skorzystanie z tzw. ulgi na rozwój.

Bez podejmowania działań na rzecz rozwoju działalności biznes w najlepszym razie stoi w miejscu, a w praktyce przeważnie firma jest wyprzedzana przez konkurencje. Dlatego warto rozpocząć projekty B+R, które pozwalają wypłynąć na szerokie wody i sporo zaoszczędzić na podatkach.

W biznesie ciągle zachodzą zmiany – i to na wielu różnych poziomach. Przedsiębiorca zawsze musi być na nie gotowy, a jednocześnie wykazywać odwagę w podejmowaniu działań, które pozwolą na stały rozwój jego działalności. W przeciwnym razie może spodziewać, że – prędzej czy później, choć raczej prędzej – zostanie w tyle za konkurencją. Sposobem na systematyczny rozwój, połączony z opracowywaniem innowacji, które znacznie zwiększają jakość produkcji bądź oferowanych usług, są prace badawczo-rozwojowe. Na czym one mogą polegać i jak z nich skorzystać?

To pytanie ważne dla każdej firmy, zwłaszcza że tego rodzaju projekty to także świetny sposób na optymalizację podatkową.

B+R – co to takiego?

Pomimo że w polskim i unijnym porządku prawnym można znaleźć co najmniej kilka definicji określających, czym są prace badawczo-rozwojowe (B+R), to jednak z praktycznego punktu widzenia kluczowe znaczenie mają tu przepisy prawa o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12910

Wydanie: 12910

Spis treści

Reklama

Tekst reklamowy

Komunikaty

Zamów abonament