Kontynowanie nauki zwiększa możliwości na rynku pracy
Ukończenie studiów to z pewnością wielkie osiągnięcie, ale nie powinien to być punkt docelowy w naszej edukacyjnej podróży. Jest wiele powodów, dla których warto kontynuować naukę także po uzyskaniu dyplomu.
S
tudia dają wiedzę i pewną kompetencję, ale niezależnie od tego zawsze istnieje wiedza i dziedziny do pogłębienia czy nowe umiejętności do zdobycia.
Ważna wiedza, ale też praktyka
Jeśli same studia okażą się niewystarczające, warto rozważyć podjęcie studiów podyplomowych lub doktoranckich, by jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z określonej dziedziny. Mogą to być przede wszystkim kompetencje techniczne, takie jak programowanie, obsługa nowych narzędzi czy nowoczesnego sprzętu, ale także kompetencje miękkie, takie jak zdolności komunikacyjne, przywództwo czy rozwiązywanie problemów. Dalsze zdobywanie wiedzy i rozwijanie określonych umiejętności może uczynić nas bardziej wszechstronnymi i podnieść naszą atrakcyjność na rynku pracy.
Jak mówi Mateusz Żydek z Randstad Polska, dziś coraz częściej rynek pracy stawia na cały potencjał pracownika, który obejmuje doświadczenia, nawet niekoniecznie związane z sektorem, w którym planujemy karierę, zdobyte kompetencje i predyspozycje, motywacje i ambicje. Przyznaje też, że to sprawia, że znaczenie formalnej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta