Szkoły wyższe pokazują się od najlepszej strony
Ciekawe prace magisterskie, przyjazna kadra, koła naukowe, tradycje hutnicze i znani absolwenci – uczelnie na różne sposoby zachęcają kandydatów do złożenia dokumentów.
Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Opolskim? „Po pierwsze – dlatego, że według rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy 2024 jesteśmy 8. uniwersytetem w kraju i 26. uczelnią akademicką w Polsce. W ubiegłym roku byliśmy 7. uniwersytetem w kraju i 24. uczelnią akademicką” – informuje uczelnia.
Chwali się też tym, że w ostatniej ewaluacji Ministerstwa Edukacji i Nauki za lata 2017–2021, czyli ocenie jakości działalności naukowej, uzyskaliśmy jedną ocenę A+, sześć ocen A i dziesięć ocen B+. „To znaczy, że w każdej z ocenianych dyscyplin, mamy pełne uprawnienia awansowe, czyli możemy nadawać stopnie doktora i doktora habilitowanego” – podkreśla.
Dodaje, że studenci UO mogą zdobywać dyplomy zagranicznych uczelni. „Chcesz, kończąc studia, mieć jednocześnie dyplom uczelni polskiej, francuskiej i niemieckiej? Studiuj w ramach programu Europa Master i zdobądź dyplomy magisterskie Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu w Dijon (Francja) i Uniwersytetu w Moguncji (Niemcy)” – zachęca.
Politechnika Opolska promuje się jako kompaktowa, przyjazna uczelnia z ponadpółwiekowymi tradycjami i nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym. „Na małej uczelni łatwiej się ze wszystkimi dogadasz i szybciej nawiążesz relacje z ludźmi z innych lat i kierunków. Nawet najsurowszy profesor inaczej traktuje studenta, którego zna, niż tego, który jest anonimowym numerem indeksu” – zapewniają pracownicy uczelni....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta