Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tym razem bez dopłat

04 stycznia 2002 | Ekonomia | SK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Wyniki inwestycyjne funduszy emerytalnych po dwóch latach

Emerytury i gospodarka - komentarz

Tym razem bez dopłat

SZYMON KARPIŃSKI

Według naszych szacunków, obecnie żaden z otwartych funduszy emerytalnych nie będzie musiał dopłacać do rachunku swoich klientów. Wszystkie OFE uzyskały wynik inwestycyjny przewyższający poziom minimalnej wymaganej stopy zwrotu, która - zgodnie z naszymi obliczeniami - wyniosła za okres ostatnich dwóch lat ponad 10,7 proc.

Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi ma dziś na konferencji prasowej podać oficjalną wysokość ważonej stopy zwrotu otwartych funduszy emerytalnych oraz uzależnioną od niej minimalną wymaganą stopę zwrotu (MWSZ). Jest ona obliczana co kwartał i stanowi połowę średniej ważonej stopy zwrotu OFE lub jest o 4 punkty procentowe niższa od tej średniej (w zależności, która z tych wielkości jest niższa). Dotychczas UNFE podawał te wskaźniki dwukrotnie - na koniec czerwca oraz na koniec września ub.r.

Wszyscy uniknęli dopłaty

Przeciętnie w ciągu ostatnich 24 miesięcy wartość jednostki rozrachunkowej funduszy wzrosła o 19,9 proc. Według naszych szacunków, ważona wartością aktywów stopa zwrotu OFE za okres od końca grudnia 1999 roku do końca grudnia 2001 wyniosła 21,46 proc., a w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2510

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament