Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdatne do spożycia, warunkowo zdatne

04 stycznia 2002 | Prawo | ŻS
źródło: Nieznane

Obowiązuje od 1 stycznia Prawo weterynaryjne

Zdatne do spożycia, warunkowo zdatne

RYS. PAWEŁ GAŁKA

ŻANETA SEMPRICH

Główny lekarz weterynarii ma obowiązek składać prezesowi Rady Ministrów oraz ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa coroczne sprawozdanie o bezpieczeństwie sanitarno-weterynaryjnym kraju.

Inne jego nowe powinności wiążą się z: utrzymywaniem rezerwy szczepionek i biopreparatów niezbędnych do diagnozowania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt; szkoleniami dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej; programami i planami zapobiegania chorobom zakaźnym zwierząt i ich zwalczania, zorganizowaniem sieci wymiany informacji (na elektronicznych nośnikach) służących do prowadzenia granicznej kontroli weterynaryjnej. Wymienia je ustawa z 25 lipca nowelizująca ustawy: o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych; o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa; o Inspekcji Weterynaryjnej; o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (Dz. U. nr 129, poz1438). Wprawdzie większość przepisów już obowiązuje, ale 1 stycznia 2002 r. weszły w życie te, dla których konieczne było dłuższe vacatio legis.

Zwalczane i rejestrowane

Zaczynają obowiązywać więc dwa załączniki do niej. Ten z nr 1 wymienia choroby, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2510

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament