Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Problemy tylko we Włoszech

04 stycznia 2002 | Ekonomia | JB
źródło: DPA

Strefa euro Co piąty zakup w nowej walucie

Problemy tylko we Włoszech

W Niemczech pojawiły się wczoraj fałszywe euro. Na zdjęciu Stephan Becker (z lewej), szef policji kryminalnej Siegburgu i wiceprezes regionalnego banku centralnego w Północnej Nadrenii-Westfalii pokazują jak wyglądają fałszywe banknoty o nominale 50 euro.

(C) EPA

Co piąty klient w krajach eurolandu już w środę zapłacił lub otrzymał resztę w euro - poinformowała Komisja Europejska. Rekordzistami są Francja i Holandia, gdzie w euro regulowano połowę transakcji, najgorzej jest we Włoszech - 3 proc.

Skandaliczne wyniki nadsyłane z Włoch skłoniły rzecznika Romano Prodiego do oświadczenia: "To nie jest zabawa w tego, kto jest najszybszy, ale bardzo skomplikowana operacja, którą każdy przeprowadza we własnym rytmie". W Brukseli nie ukrywano zażenowania. Prodi, jeszcze jako premier Włoch, ostrą polityką fiskalną zapewnił, w ostatnim momencie, Włochom miejsce wśród państw założycieli strefy euro. To był jego główny atut przy wyborze na przewodniczącego Komisji. Teraz jednak okazało się, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2510

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament