Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tryby i procedury

04 stycznia 2002 | Prawo | ŻS

Obowiązuje od 1 stycznia Zmiany w jednostkach badawczo-rozwojowych

Tryby i procedury

ŻANETA SEMPRICH

Nową kartą oceny pracownika będą uzupełniane akta personalne asystentów, adiunktów, bibliotekarzy dyplomowanych, dyplomowanych pracowników dokumentacji naukowej - co 3 lata, a docentów i profesorów - co 5 lat.

Cztery rozporządzenia wykonawcze do ustawy o jednostkach badawczo-rozwojowych regulują sposób wyłaniania ich dyrektorów, zasady obowiązujące przy dokonywaniu okresowych ocen pracowników, procedury postępowania dyscyplinarnego, a także sposób postępowania przy łączeniu, dzieleniu i likwidacji takich placówek.

Rozporządzenie ministra nauki z 10 września (Dz. U. nr 101, poz. 1101) ustala, że postępowanie konkursowe przy wyłanianiu kandydatów na dyrektora jednostki badawczo-rozwojowej zarządza organ sprawujący nad nią nadzór nie później niż w ciągu 14 dni, licząc od dnia, w którym powstała przyczyna wymagająca powołania dyrektora.

Postanowienie o ogłoszeniu konkursu (m.in. podające skład komisji konkursowej, kryteria doboru kandydatów) podaje się do wiadomości wszystkim pracownikom oraz ogłasza w dzienniku o zasięgu ogólnokrajowym.

Każdemu kandydatowi dopuszczonemu do konkursu udostępnia się ustalony przez komisję konkursową jednakowy zestaw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2510

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament