Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Straty na razie nieznane

04 stycznia 2002 | Ekonomia | AŁ AM a.mac LO AB
źródło: Nieznane

Zima i gospodarka Pracownicy, towary i pojazdy utkwiły w zaspach

Straty na razie nieznane

Zaspy na drogach oraz zakaz ruchu ciężarówek niepokoją przedsiębiorców. Na zdjęciu: droga Kraków - Olkusz

FOT. ŁUKASZ TRZCIŃSKI

Zaspy na drogach oraz zakaz ruchu ciężarówek niepokoją przedsiębiorców. Zagrożone są zwłaszcza te zakłady, w których system produkcji wyklucza gromadzenie zapasów, a wymusza sprawny dowóz towaru do klientów. Jednakże już wczoraj po południu Ministerstwo Infrastruktury wycofało zakaz wprowadzony tego samego dnia rano.

Przedsiębiorstwa już liczą straty, obawiają się ich wzrostu, gdyby fatalna sytuacja potrwała dłużej. Samorządowcy jak na razie nie wiedzą, czy wystarczy im pieniędzy na oczyszczanie dróg, czy też nie. Środków zabraknie, jeśli taka pogoda jak podczas ostatniego weekendu potrwa dłużej. Firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłat odszkodowań, ale wiadomo, dokąd zgłaszać się z roszczeniami.

Cytowany przez PAP dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych Tadeusz Suwara poinformował, że GDDP zaplanowała na odśnieżanie dróg krajowych 110 mln zł. Przygotowała też 80 tys. ton soli, 2 tys. pługów, 1 tys. piaskarek. Zaznaczył, że jeśli taka zima utrzyma się jeszcze trochę, to koszty odśnieżania mogą wynieść 200, a nawet 300 mln...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2510

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament