Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chwilowa poprawa kursu

04 stycznia 2002 | Ekonomia | TŚ NP

Telekomunikacja Czy BRE jest nadzieją Elektrimu

Chwilowa poprawa kursu

Deklaracje Wojciecha Kostrzewy, prezesa BRE Banku, o tym, że bank jest zainteresowany udziałem w wyprowadzeniu Elektrimu z kryzysu i podniesieniem wyceny wartości akcji konglomeratu, spowodowały wczoraj chwilowy wzrost cen akcji Elektrimu na giełdzie. Analitycy CDM Pekao SA w raporcie z 2 stycznia 2002 r. wyceniają akcje spółki na 14,4-24,1 zł w zależności od tego, jak duża byłaby redukcja długu Elektrimu.

W wypowiedzi dla "Parkietu" prezes Wojciech Kostrzewa oświadczył, że dopóki będzie to w interesie akcjonariuszy BRE Banku, bank będzie robił wszystko, aby Elektrim nie znalazł się pod ścianą. - Jeśli przekonamy innych akcjonariuszy do naszej wizji wyjścia holdingu z kryzysu, to jego wycena będzie adekwatna do wartości posiadanych aktywów - mówił.

Grupa BRE Banku w końcu grudnia 2001 r. przyznała się, że ma nieco ponad 5 proc. akcji Elektrimu. Wśród inwestorów panuje przekonanie, że bank wraz z zaprzyjaźnionymi podmiotami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2510

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament