Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obraz miesiąca - sierpień 2002

07 września 2002 | Książki | PD

OBRAZ MIESIĄCA SIERPIEŃ 2002

  • Papieska pielgrzymka była okazją do wydania wielkiej liczby okolicznościowych publikacji, wśród których chyba największym powodzeniem cieszyła się skromna książeczka "Kwiatki Jana Pawła II" zawierająca zbiór anegdot o papieżu w wyborze i opracowaniu Janusza Poniewierskiego (Znak). Natomiast tuż po zakończeniu pielgrzymki w sprzedaży pojawiła się jej dokumentacja "Bóg bogaty w miłosierdzie", powstała we współpracy Wydawnictwa "m" z Katolicką Agencją Informacyjną, wydana w nakładzie 120 tys. egzemplarzy, a także książka dziennikarki telewizyjnej Katarzyny Kolenda-Zaleskiej "Papież 2002" (Znak).

  • Ukazał się nowy wybór wierszy Wisławy Szymborskiej "Chwila" (Znak), zawierający 23 wiersze, pierwszy po dziewięciu latach od poprzedniego i pierwszy po przyznaniu autorce Nagrody Nobla. Nakład początkowy wynosi 20 tys. egzemplarzy.

  • Pojawił się na rynku kolejny zeszyt (nr 168, do hasła: Sporny Józef) Polskiego Słownika Biograficznego wydawanego (z przerwami) od 1935 roku, obecnie wspólnie przez PAN i PAU, a także odrębny zeszyt zawierający "Uzupełnienia i sprostowania" do wydanych dotychczas czterdziestu tomów monumentalnej
  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2717

Spis treści
Zamów abonament