Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zysk kosztem strategii

07 września 2002 | Ekonomia | AB
źródło: Nieznane

Ubezpieczenia PZU SA wypracowało 90 procent wyniku netto branży

  • KOMENTARZ: Kłopot z prywatyzacją PZU Zysk kosztem strategii

    Firmy ubezpieczeniowe w Polsce zanotowały po pierwszym półroczu najniższy wzrost składki w ciągu ostatnich dziesięciu lat - wynika z opracowania "Rzeczpospolitej". Wydatki na polisy majątkowe były zaledwie o jeden procent wyższe niż przed rokiem. W ubezpieczeniach na życie wzrost ten wyniósł dziewięć procent.

    Niższa dynamika składki nie pogorszyła jednak wyników finansowych, zwłaszcza firm "życiowych". Zysk netto wszystkich towarzystw tej grupy przekroczył 405 milionów złotych, co oznacza wzrost o 82 procent w stosunku do danych z połowy ubiegłego roku. W grupie firm sprzedających ubezpieczenia majątkowe wyróżnia się PZU, które wypracowuje prawie cały zysk branży. Ten największy polski ubezpieczyciel pokazał wczoraj na półrocze wynik netto w wysokości 468,3 mln złotych, czyli ponad dwukrotnie wyższy niż przed rokiem. Natomiast zysk netto dla całej branży majątkowej na koniec czerwca

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2717

Spis treści
Zamów abonament