Na piątkę

07 września 2002 | Sport | WM

Eliminacje do MME

Na piątkę

Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała z San Marino 5:1 wyjazdowy inauguracyjny mecz eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy U-21.

W sobotę na tym samym stadionie w Serravalle zagrają pierwsze reprezentacje (korespondencja obok). Nasi młodzieżowcy zrobili dobry początek. Nie mieli żadnych problemów ani z boiskiem, ani z rówieśnikami z San Marino. Do przerwy prowadzili 2:0, a po przerwie grali z przewagą jednego zawodnika (czerwona kartka dla Aleksa Gasperoniego) i strzelili trzy gole. Stracili jednego - z rzutu karnego po faulu Michała Golińskiego. Zwycięstwo mogło być wyższe, gdyby cudów w ekipie San Marino nie dokonywał jego bramkarz. W.M.

GRUPA 4. - 1. kolejka: - San Marino - Polska 1:5 (0:2). Bramki: San Marino - A. Tocacceli (68-karny); Polska - S. Olszar (39, 50), S. Mila (8), P. Rachwał (58), R. Grzelak (81) - Łotwa - Szwecja 0:4. Tabela: 1. Polska 1 3 5-1, 2. Szwecja 1 3 4-0, 3. Łotwa 1 0 0-4, 4. San Marino 1 0 1-5. Węgry nie grały.