Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

07 września 2002 | Ekonomia | DE

ENERGETYKA

Ruhrgas od początku

Niemiecki resort gospodarki postanowił wznowić od początku opiniowanie oferty E. ON na przejęcie Ruhrgas; 5 lipca zgodził się na tę fuzję z pominięciem weta urzędu antymonopolowego. Decyzję rządu zablokował z kolei wyrok sądu. Jednocześnie E. ON wystąpił o złagodzenie surowych warunków przejęcia Ruhrgas. (AFP, P.R.)

MEDIA,

NOWE TECHNOLOGIE

Kiedy sprzedaż Polsatu

- Polsat wstrzymał poszukiwanie inwestora strategicznego do czasu przyjęcia nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji - poinformował szef rady nadzorczej i właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz-Żak. Dodał, że nowelizacja ustawy ma rozwiązać kwestię przedłużenia koncesji Polsatu, która jest ważna jeszcze przez półtora roku. Solorz poinformował, że kupnem Polsatu zainteresowanych jest kilka podmiotów. - Jestem gotów sprzedać do 33 proc. akcji Polsatu inwestorowi zagranicznemu i do 49 proc. inwestorowi krajowemu, ale nie sprzedam wszystkich swoich akcji - powiedział. Zaznaczył, że nadal rozważany jest plan wprowadzenia Polsatu na warszawską giełdę, ale z decyzją w tej kwestii wstrzyma się do czasu poprawy koniunktury na rynku. W lutym tego roku Polsat wysłał memorandum informacyjne w sprawie sprzedaży od 33 do 49 proc. akcji spółki. Wśród firm zainteresowanych kupnem akcji wymieniana jest giełdowa Agora. Według szacunków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2717

Spis treści
Zamów abonament