Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziura w ziemi, niebie i sercu

07 września 2002 | Plus Minus | AR
źródło: Nieznane

NOWY JORK PO ROKU

Dziura w ziemi, niebie i sercu

RYS. FRANCISZEK MAŚLUSZCZAK

ANNA ROGOZIŃSKA-WICKERS

Przed rocznicą ataku na World Trade Center Nick Travlos wywiesił nad wejściem do restauracji napis: "One year later and still standing tall, never forget those who gave us their all. (W rok później ciągle stoimy dumnie, nigdy nie zapominając tych, którzy oddali swoje życie.)"

Czarne litery na białym płótnie przyciągają wzrok przechodniów. Mało kto wchodzi jednak do środka. Życie Nicka pozornie nie zmieniło się. Tak jak przed rokiem stoi przy kasie i przyjmuje od ludzi pieniądze. Restauracja "Stage Door", której właścicielem jest jego ojciec, też wygląda tak samo. Tyle że mało chętnych na poustawiane wzdłuż długiej lady stoliki. Popatrz - mówi Nick. - Kiedyś kłębił się tu tłum, ludzie obijali się o siebie, kupowali sandwicze, kawę, a teraz sama widzisz - pusto. Większość naszych klientów pracowała w World Trade Center, teraz to przeważnie turyści, którzy przychodzą głównie po to, żeby skorzystać z toalety.

Nic po 11 września nie jest takie, jak było przedtem. "Stage Door", która znajduje się o parę metrów od strefy zerowej, została na nowo otwarta dopiero w sześć miesięcy po terrorystycznym ataku. W związku z akcją...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2717

Spis treści
Zamów abonament