Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sami swoi na zagrodzie

07 września 2002 | Kraj | JT JM Nr

Pomoc Unii dla Polski - co odkrywają audytorzy

  • Gość "Rzeczpospolitej": Strach przed Samoobroną Sami swoi na zagrodzie

    "Rzeczpospolita" ustaliła kolejne kontrowersyjne fakty, świadczące o politycznym kluczu w doborze kadr w oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednak sytuacja nadal nie niepokoi ani prezesa Agencji, ani premiera rządu.

    Prezes ARiMR Aleksander Bentkowski od kilku tygodni powtarza, że wszystkie stanowiska w Agencji obsadzone zostały w drodze konkursu i nikt nie zadawał kandydatom pytań o przynależność partyjną czy związkową. W piątek głos zabrał Leszek Miller, który stwierdził, że "nie jest zaniepokojony" sytuacją w Agencji, powiedział też, że nie wie, by Komisja Europejska skierowała do polskiego rządu list z prośbą o wytłumaczenie zmian kadrowych w oddziałach Agencji. O tym, że Bruksela czeka na wyjaśnienia, pisaliśmy w czwartek.

    "Rzeczpospolita" ustaliła, że od kilku tygodni w podkarpackim oddziale ARiMR w Rzeszowie pracuje Ewa Bentkowska, pierwsza żona Witolda Bentkowskiego, brata prezesa. - To dobry fachowiec, prawnik. Jest już sześć lat po rozwodzie z moim bratem - odpowiada prezes Aleksander Bentkowski.

    W Nisku zastępcą kierownika jest Anna Gołąb, siostra Krzysztofa Gołąba, asystenta prezesa Bentkowskiego. Wcześniej Gołąb był dyrektorem biura poselskiego Bentkowskiego w

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2717

Spis treści
Zamów abonament