Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekspozycja

07 września 2002 | Plus Minus | MD
źródło: Nieznane

11 WRZEŚNIA - ROK PÓŹNIEJ

Ekspozycja

RYS. ANDRZEJ DUDZIŃSKI

MAGDA DYGAT

Pod koniec września ubiegłego roku stałam w Metropolitan Museum na granicy czasu, od której wszystko na zawsze się zmieni, i usłyszałam siebie opowiadającą po latach o tej chwili czyimś wnukom, w pełni świadoma, że nie da się tego nastroju przekazać.

Kilometry taśm filmowych, tysiące zdjęć zrobionych z okien, dachów, z morza, ulic, nieba, ze środka i z zewnątrz World Trade Center. Najbardziej udokumentowana tragedia w historii świata. Wydarzenie, które z perspektywy jednego roku wydaje się jeszcze bardziej wstrząsające i niepojęte.

11 września 2001 roku zostanie częścią amerykańskiej historii jako koszmar, którego nigdy nie zrozumiemy.

W ostatnich tygodniach media wracają z pełną energią do tematu, który w ciągu mijającego roku mógł być chwilowo odsuwany, ale nigdy nie był odkładany na długo. Rocznica jest okazją do pokazania, co dzieje się z rodzinami ofiar. Jak radzą sobie "wrześnioweŇ wdowy i sieroty. Dociekania, co może wydarzyć się 11 września 2002 roku, mnożą się w szybkim tempie. Codziennie donoszą o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2717

Spis treści
Zamów abonament