Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdążyć przed katastrofą

06 marca 1995 | Świat | KK

Światowy Szczyt Rozwoju Społecznego rozpoczął obrady

Zdążyć przed katastrofą

Katarzyna Kołodziejczyk

Szydzili, a w najlepszym przypadku wyśmiewali się z tych, którzy pierwsi domagali się zniesienia niewolnictwa. Ale niewolnictwo zostało zniesione. Wesołość wzbudził ten, kto pierwszy rzucił hasło powszechnej edukacji. I to hasło staje się powoli rzeczywistością. U progu XXI wieku Organizacja Narodów Zjednoczonych wzywa światową społeczność, aby wspólnymi siłami znieść biedę i bezrobocie, by zapobiec społecznej izolacji osób pokrzywdzonych i upośledzonych przez los.

Dziś w Kopenhadze, stolicy Danii, rozpoczyna swe obrady Światowy Szczyt Rozwoju Społecznego poświęcony tym kwestiom. Celem organizatorów jest próba zobowiązania państw oraz międzynarodowych instytucji do złagodzenia problemów społecznych. Chodzi o ich redukcję do takiego poziomu, aby do 2005 roku, a więc w ciągu 10 lat, zapewnić najbiedniejszym biologiczne podstawy życia oraz zaspokoić ich elementarne potrzeby.

Bomba socjalna

-- Czy to jest w ogóle możliwe? -- pytają sceptycy. Organizatorzy szczytu iautorzy Vdorocznego "Raportu o rozwoju ludzkości" z UNDP (Program Rozwoju Narodów Zjednoczonych) dowodzą, że podjęcie takiego zadania jest konieczne, jeśli ludzkość ma uniknąć katastrofy. W tym przypadku nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament