Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruch dla prezydenta

06 marca 1995 | Gazeta | JP

Sejm zaakceptował rząd Józefa Oleksego

Ruch dla prezydenta

Prawdopodobnie dzisiaj Lech Wałęsa przyjmie premiera Józefa Oleksego, który oficjalnie przedstawii skład nowego gabinetu, przyjętego w sobotę przez Sejm -- poinformował wczoraj wieczorem rzecznik prezydenta Leszek Spaliński. Zgodnie z małą konstytucją, członkowie nowego rządu powinni zostać formalnie powołani przez prezydenta i na jego ręce złożyć przysięgę.

W sobotę po trwającej ponad 4 godziny debacie nad składem i programem rządu Józefa Oleksego, Sejm dokonał jego wyboru. W głosowaniu 272 posłów opowiedziało się za jego powołaniem, 99 było przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu. W nocy z piątku na sobotę komisje sejmowe pozytywnie zaopiniowały wszystkich kandydatów na ministrów przedstawionych przez Józefa Oleksego.

Za powołaniem rządu głosowali posłowie zklubów koalicyjnych, atakże Koła PPS i jeden z PKND. Przeciw były niemal wszystkie ugrupowania opozycyjne: UW, UP, KPN, BBWR, PKR. W ten sam sposób głosowało też 4 posłów PSL: Andrzej Bajołek, Stanisław Bartoszek, Stanisław Masternak, Władysław Wrona. Od głosu wstrzymali się posłowie z Koła Mniejszości Niemieckiej, a także jeden poseł z BBWR i 9 z UP.

W dyskusji program rządu poparli przedstawiciele klubów koalicyjnych. Posłowie opozycyjni podnosili jego wady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament