Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od gnomu po komputer

06 marca 1995 | Nauka i Technika | KF

Od gnomu po komputer

Sygnalizuje brzęczeniem czas wyjścia na spotkanie. Pokazuje, z kim masz się spotkać i gdzie. Przechowuje numery telefonów wraz z opisem, do kogo należą. Przypomina o urodzinach, rocznicach iinnych ważnych datach. Odpowiednia ikonka pojawia się np. tydzień przed terminem, awdniu np. rocznicy ślubu czy imienin teściowej zaczyna migać jak wskaźnik zużycia paliwa na desce rozdzielczej samochodu. Tak wygląda współczesny elektroniczny zegarek. Z komputera można wybrać dane, które chce się mieć zawsze ze sobą, i przesłać je do swojego zegarka. Żadne kable, przystawki ani wtyczki nie są potrzebna. Zegarek (Timex Data Link) odczytuje kod paskowy pojawiający się na ekranie monitora. W kilka sekund można załadować ok. 70 różnego rodzaju informacji. "Termometr" wskazuje, ile pamięci pozostało.

Zegarek wyposażony jest w system podświetlania tarczy -- Indiglo night-light -- patent amerykański. Po przyciśnięciu o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament