Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szampan dla artystów

06 marca 1995 | Kultura | JC

Trzy lata działalności Fundacji Kultury

Szampan dla artystów

Zakończenie trzeciego roku działalności promocyjnej Fundacji Kultury uświetniła w ostatnią sobotę uroczystość wręczenia Wielkiej Nagrody Fundacji Kultury Ryszardowi Przybylskiemu i Ryszardowi Stanisławskiemu. Nie spadł jej prestiż ani wartość (20 tys. zł) , a kwoty, którymi fundacja wsparła przedsięwzięcia kulturalne, sięgnęły ponad 7, 3 mln zł. Jednak gala na Zamku Królewskim w Warszawie była znacznie skromniejsza niż w poprzednim roku. To widoczny dowód remanentu, jaki odbywa się w fundacji.

Po fali prasowej krytyki i opublikowaniu raportu NIK, w którym była mowa o niegospodarności oraz 8 mln zł "trudno ściągalnych długów", odwołano stary zarząd z poprzednim prezesem Izabellą Cywińską. Trudno przewidzieć, jaki będzie finał tych porządków. Obecny prezes Janusz Bryś zapowiada, że powinny zakończyć się już za rok.

NIK i prokuratura

Początki fundacji związane były z przekazaniem w lipcu 1991 r. na jej konto 11, 6 mln zł ze zlikwidowanego Funduszu Rozwoju Kultury. Fundacja sponsorowała takie wydarzenia kulturalne, jak autorskie programy konkursu "Małe ojczyzny -- tradycja dla przyszłości", zlikwidowany ostatnio program "Szlak cystersów" oraz przedsięwzięcia plastyczne, teatralne, muzyczne, filmowe, wydawnicze i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament