Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak przygotować wystąpienie publiczne

06 marca 1995 | Ekonomia | EB

Nie tylko dla menedżerów

Jak przygotować wystąpienie publiczne

Wygłosić odczyt, dłuższy toast czy przemówienie zdarza się nie tylko politykom. Prezes zarządu spółki akcyjnej wygłasza przemówienie podsumowujące stan finansowy przedsiębiorstwa co najmniej raz do roku. Podczas walnych zgromadzeń przemawiają nie tylko prezesi, ale również inni członkowie zarządu i rady nadzorczej.

Menedżerowie wyższego szczebla zarządzania mają okazję do publicznych wystąpień podczas negocjacji handlowych, wizyt zagranicznych, oficjalnych spotkań środowiska biznesu, sympozjów i kongresów, a także, coraz częściej, podczas różnych imprez z udziałem polityków. Wynika z tego, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, jak przygotować dobre wystąpienie? Tym bardziej że nudne, nieciekawe albo po prostu złe przemówienia z reguły stanowią większość.

Dobre wystąpienie wymaga zastosowania się do zasad wypróbowanych i polecanych przez konsultantów z tej dziedziny. Jeszcze dziesięć lat temu dla uatrakcyjnienia publicznego wystąpienia radzili oni przygotować sobie i wykorzystać jako dygresję kilka dowcipów. Jednak publiczność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament