Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W cieniu "wielkiej" polityki

06 marca 1995 | Ekonomia | IŁ TT

Rynek obligacji 27. 02 -- 3. 03. 95 r.

W cieniu "wielkiej" polityki

Sądząc po poziomie kursów obligacji jednorocznych, nadal wzrasta zainteresowanie tymi walorami. Wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy mogą być jedynie wysokie oczekiwania inflacyjne kupujących te walory. Oznacza to, że trudno jest uwierzyć inwestorom w realność 17- proc. inflacji w br. Oczywiście wzrost kursów obligacji jednorocznych może być spowodowany również transferem środków z rynku akcji na rynek obligacji. W ostatni piątek WIG co prawda zbliżył się do poziomu sprzed tygodnia, jednak ryzyko inwestycyjne -- zwłaszcza dla inwestorów o nieco dłuższym horyzoncie czasowym -- nie jest rekompensowane zyskami.

Sądzę, że nie bez znaczenia dla kształtowania się kursów obligacji były ostatnie wydarzenia w polityce. Trwające przez cały tydzień przepychanki oraz przypuszczenia co do składu nowej Rady Ministrów -- które zostały potwierdzone w piątkowym exposé nowego premiera -- nie napawały optymizmem. Cóż, zapowiada się kontynuacja dotychczasowej polityki finansowej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament