Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekordy mimo bessy

06 marca 1995 | Ekonomia | TŚ

Rok 1994 na rynkach finansowych

Rekordy mimo bessy

Ubiegły rok nie był najlepszy na międzynarodowych rynkach finansowych, a powodem był wzrost stóp procentowych w wielu krajach oraz zawirowania na giełdach walutowych. Mimo to wartość środków pozyskanych przez emitentów na międzynarodowych rynkach finansowych była rekorodowo wysoka i wyniosła prawie 955 mld USD. Oznaczało to o 17 proc. więcej niż w 1993 r. -- wynika z opublikowanego w niedzielę raportu OECD "Trendy na rynkach finansowych".

Na kraje OECD przypadło 88 proc. tej kwoty, czyli 840, 6 mld USD, co oznacza wzrost o 126, 6 mld USD w porównaniu z 1993 r. Na kraje rozwijające się przypadło 85, 7 mld USD, co oznacza wzrost o 24 proc. w porównaniu z 1993 r. Według danych OECD -- państwa Europy Środkowej i Wschodniej pozyskaly w ub. r. na międzynarodowych rynkach finansowych jedynie 3, 7 mld USD, co daje znaczny spadek wporównaniu z 1993 r. , gdy z tego źrodła pochodziło 6, 4 mld USD....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament