Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sukces centrolewicy i mniejszości rosyjskiej

06 marca 1995 | Gazeta | MN

Nieoficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w Estonii

Sukces centrolewicy i mniejszości rosyjskiej

Dokończenie 1

Tymczasem politycy Isamaa unikają mówienia o swoich błędach, koncentrując się na ostrzeżeniu, co będzie po przejęciu władzy przez centrolewicę. I znów przywoływany jest przykład Polski. Lider rządzącej partii Mart Laar kilkakrotnie oświadczył, że Estonii grozi wejście na "polską drogę", czyli -- jego zdaniem -- zwolnienie tempa reform i zmniejszenie napływu zachodnich inwestorów.

Politycy centrolewicy wyraźnie starają się zbagatelizować te obawy. Tiit Vahi, lider Partii Koalicyjnej, która razem ze Związkiem Wiejskim od dawna cieszy się największą popularnością, podkreśla, że przejęcie władzy przez jego ugrupowanie nie wpłynie na zasadniczą zmianę rynkowej polityki gospodarczej ani też nie osłabi dążenia Estonii do integracji z UE. Vahi twierdzi, że najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie większych osłon socjalnych i udzielenie kredytów rolnictwu.

Z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament