Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

06 marca 1995 | Kraj | BM

Informacje

-- Klucz nie wchodzi w stacyjkę. Gdybym wiedział, to bym go spiłował. -- Przyciągnąłeś mnie tutaj, a teraz nie chcesz sam spróbować -- narzeka dziadek do wnuczka.

-- Jadę! -- krzyczy mężczyzna i przymierza się do przekręcenia kluczyka w stacyjce. Jednak kluczyk nie pasuje. -- Już odjechałem -- męż- czyna wzrusza ramionami i ustępuje miejsca kolejnemu kandydatowi do wygranej: kobiecie w futrze z karakułów. Klucz do ćwierć miliarda Beata Modrzejewska

-- Kiedy z gazety wypadł kluczyk do samochodu, od razu wyobraziłam sobie, że próbuję go uruchomić, silnik zapala i wyjeżdżam ze sklepu. Jadę prosto na giełdę i sprzedaję samochód. Potem sprzedaję wszystko, co mam, biorę kredyt z banku i kupuję mieszkanie. Ta wizja była cudowna, jak bajka -- opowiada młoda kobieta, która jak tysiące Polaków w ciągu ostatnich trzech dni, spróbowała swego szczęścia w jednym ze sklepów z samochodami Renault. Ijak tysiące Polaków zawiodła się.

W przedostatni piątek i sobotę do dwóch ogólnopolskich gazet dołączono wkładkę reklamową, do której przyklejony był kluczyk. Ten, kto kluczykiem z wkładki uruchomi samochód, otrzyma go na własność, szczęśliwców będzie dwóch, zapewniała ulotka. W następny weekend tysiące Polaków stało w kolejkach. Przyciągnęło ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament