Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zamiast likwidacji -- rozwój

06 marca 1995 | Ekonomia | MS

Konstilana zwiększa produkcję i eksport

Zamiast likwidacji -- rozwój

Zakłady Przemysłu Wełnianego Konstilana w Konstantynowie Łódzkim, w latach 80. prowadziły poważne inwestycje i modernizację. Niestety, zaplanowane na dużą skalę przedsięwzięcie nie zostało doprowadzone do końca, z uwagi na zmiany w systemie ekonomiczno-finansowym, jakie rozpoczęły się w 1989 r.

Zwiększone wielokrotnie oprocentowanie, zaciągniętych wcześniej kredytów inwestycyjnych, spowodowało lawinowy wzrost zadłużenia i pogorszenie się kondycji ekonomicznej przedsiębiorstwa. Także załamanie się handlu ze Wschodem miało tu swoje negatywne skutki.

W sytuacji, ocenianej wówczas jako nie rokującej szans na przełamanie recesji, organ założycielski we wrześniu 1991 r. podjął decyzję o likwidacji Konstilany. Ta decyzja oznaczała m. in. upłynnienie środków obrotowych, zagospodarowanie środków trwałych i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament