Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy wojewoda zmienia własną decyzję

06 marca 1995 | Prawo | GR

Kiedy wojewoda zmienia własną decyzję

Naczelny Sąd Administracyjny-Ośrodek Zamiejscowy w Łodzi ogłosił wyrok w precedensowej sprawie dotyczącej możliwości wzruszenia rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody nie zaskarżonego w ogóle przez organ gminy do NSA. Sąd administracyjny działał, rozpatrując skargę Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie na decyzję wojewody skierniewickiego.

Sprawa ma długą historię i dotyczy mienia nieruchomego parafii katolickiej św. Wawrzyńca w Sochaczewie, przejętego jeszcze w latach 60. przez Skarb Państwa bez odszkodowania. Wpaździerniku 1993 r. Rada Miejska w Sochaczewie podjęła uchwałę, zobowiązując się wypłacić rekompensatę za wywłaszczone mienie. Zarząd Miasta na tej podstawie zawarł umowę notarialną z proboszczem parafii św. Wawrzyńca, wyrażając zgodę na zapłatę 600 mln zł "odszkodowania". Kwota ta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament