Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Duch wewnętrznego kompromisu

06 marca 1995 | Kraj | RB JC

Zjazdy regionalne UW

Duch wewnętrznego kompromisu

W sobotę i w niedzielę w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu i Krośnie odbyły się regionalne zjazdy Unii Wolności. Wybierano delegatów na zjad krajowy, który odbędzie się 1 kwietnia, dyskutowano o nowym przywództwie partii, kandydacie UW na prezydenta, stosunku do koalicji.

Balcerowicz delegatem

Leszek Balcerowicz został delegatem na krajowy zjazd Unii Wolności, ale nie uczestniczył w zjeździe organizacji warszawskiej, która tego wyboru dokonała. Po ostatniej wrzawie, jaka zapanowała, gdy Balcerowicz wstępnie zadeklarował gotowość objęcia przywództwa w UW, a Tadeusz Mazowiecki stwierdził, że nie zamierza rezygnować, w Unii przeważa "duch kompromisu". "Musimy być zwarci wewnętrznie, aby przygotować się do najpoważniejszej batalii -- o prezydenturę", mówili w kuluarach delegaci. Nieobecność Balcerowicza najczęściej była komentowana, jako chęć wycofania się z walki o przywództwo w UW. Walki, jaką musiałby stoczyć z Mazowieckim na kwietniowym zjeździe partii. W tej sytuacji unijnii działacze najchętniej widzieliby b. wicepremiera na stanowisku wiceprzewodniczącego. Nie wiadomo jednak, czy sam zainteresowany przystanie na to rozwiązanie. Leszek Balcerowicz przysłał list podający jako powód nieobecności wcześniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament