Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Roman Młyniec

06 marca 1995 | Ekonomia | ES

Sylwetki biznesu

Roman Młyniec

Jest dyrektorem Rolimpexu, jednej z największych polskich firm importowoeksportowych w dziedzinie artykułów rolno-spożywczych, a także powszechnie cenionym fachowcem w swojej branży. Do biegłej znajomości problemów handlu zagranicznego w rolnictwie dochodził metodą "step by step", w macierzystym przedsiębiorstwie. Związał się z nim w 1957 r. obejmując stanowisko młodszego handlowca. Jego kwalifikacje (wcześniej ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu oraz Wyższą Szkołę Rolniczą) zostały szybko docenione, bo już po dwóch latach wysłano go na staż do Nowego Jorku. Po powrocie został przedstawicielem Rolimpexu w Bombaju, gdzie spędził równe 5 lat. Kiedy wrócił z Indii, najpierw objął stanowisko dyrektora Biura Cukru, następnie zaś dyrektora Biura Nasion. Stale przy tym kształci się, dzięki czemu pod koniec lat sześćdziesiątych zostaje zastępcą, a przez pół roku pełni nawet obowiązki dyrektora naczelnego firmy.

Rolimpex jest wówczas centralą handlu zagranicznego, podległą Ministerstwu Współpracy Gospodarczej z Zagranicą, monopolistą w handlu cukrem, zbożami, olejami i tłuszczami. Firma nie ma wówczas konkurenta na rynku krajowym, jej sytuacja jest więc pozornie wyśmienita. Ale gorset przedsiębiorstwa państwowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 421

Spis treści
Zamów abonament