Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

WYPRAWA PO SZÓSTĄ GWIAZDKĘ

24 kwietnia 2006 | Dodatek Rzeczpospolitej | KG
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

BRAZYLIA WYPRAWA PO SZÓSTĄ GWIAZDKĘ Tylko raz mistrzostwa organizowane w Europie wygrała drużyna spoza Starego Kontynentu. Brazylii udało się to prawie pół wieku temu Ronaldo będzie w Niemczech bronił mistrzostwa i tytułu króla strzelców (c) IVAN ALVARADO/EPA/PAP Brazylia 2005. Od lewej stoją: Dida, Adriano, Juan, Kaka, Lucio, Cafu. W pierwszym rzędzie: Ronaldo, Ronaldinho, Ze Roberto, Roberto Carlos, Emerson (c) ANDRE PENNER/AP Adriano dopiero o takie zaszczyty walczy (c) IVAN ALVARADO/EPA/PAP

"Jest ośmiu kandydatów do tytułu: Holandia, Włochy, Francja, Argentyna, Anglia, Portugalia, Niemcy, ponieważ są gospodarzami, no i Brazylia. Nie uważajcie nas jednak za zdecydowanych faworytów. Mamy wielką drużynę, ale doceniamy klasę przeciwników. Możemy przegrać z każdym z tej siódemki" - to opinia trenera Carlosa Alberto Parreiry.

"Na brazylijskiej ziemi wciąż rodzą się talenty, jakich nie ma w innych krajach. Mogę wystawić drugi lub trzeci zespół i on wciąż będzie faworytem mistrzostw. Inni trenerzy zastanawiają się, kogo powołać do kadry. Ja myślę, z kogo zrezygnować. Grzechem byłoby nie wykorzystać takiej szansy. Jedziemy do Niemiec, żeby wygrać" -winnym wywiadzie Parreira zaprzecza sam sobie. Której wersji wierzyć?

Brazylia to kraj, w którym 58 procent ludności żyje za dolara dziennie. Ostatnia inicjatywa rządowa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3822

Spis treści
Zamów abonament