Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto kogo przetrzyma

24 kwietnia 2006 | Nieruchomości, budownictwo | AG
źródło: Nieznane

Opóźnienia w budowie osiedla firmy Salwator Kto kogo przetrzyma Do nowych mieszkań przy ul. Mehoffera na Białołęce pierwsi lokatorzy mieli się wprowadzić blisko rok temu. Tymczasem do dziś inwestycja nie została ukończona Osiedle firmy Salwator - opóźnieniom, według dewelopera, winny jest wykonawca (c) JERZY DUDEK

Przestoje w budowie, zmiana wykonawcy, konflikt z sąsiednią wspólnotą o przyłącze kanalizacyjne i... 160 rodzin, które od miesięcy czekają na klucze do upragnionego M. Tak w wielkim skrócie wygląda historia budowy białołęckiego osiedla przez krakowską Spółkę Mieszkaniową Salwator. Ta jednak niespecjalnie poczuwa się do winy, tłumacząc, że opóźnieniom - według spółki niewielkim - winny jest nierzetelny wykonawca. -To nasza pierwsza inwestycja w Warszawie, przy kolejnych staranniej wybierzemy wykonawcę - tłumaczy deweloper.

A miało być tak pięknie...

Spółka Salwator budowę przy ul. Mehoffera 103 zaczęła w 2004 roku. Na osiedlu miały stanąć cztery budynki, do których wprowadzić miało się 160 rodzin. Pierwszy kwartał 2005 roku - to termin, w którym Salwator zobowiązał się oddać dwa pierwsze domy.

- Ale ten termin już dawno minął, a na budowie niewiele się dzieje - twierdzą klienci Salwatora w piśmie do Polskiego Związku Firm...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3822

Spis treści
Zamów abonament