Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Audytorzy mają dwa lata na naukę

24 kwietnia 2006 | Prawo | KP
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

RACHUNKOWOŚĆ Audytorzy mają dwa lata na naukę Już niedługo biegli rewidenci będą badać sprawozdania według unijnych zasad. Są one dużo bardziej szczegółowe niż obowiązujące obecnie polskie normy.

Sprawozdania rewidenci będą badać według norm wyznaczonych przez Unię Europejską, pod nadzorem całkowicie niezależnej instytucji. Są to najważniejsze zmiany wynikające z przyjętej przez Parlament Europejski VIII dyrektywy.

Reguluje ona zasady wykonywania tego zawodu. Dyrektywa wejdzie w życie po jej publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, planowanej na czerwiec tego roku. Państwa członkowskie będą miały dwa lata na dostosowanie do niej przepisów wewnętrznych.

Zmiany najwcześniej za półtora roku

- Z całą pewnością potrzebna będzie nowa ustawa o biegłych rewidentach. Wstępnych projektów przepisów możemy się spodziewać jeszcze w tym roku - mówi Jacek Gdański,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3822

Spis treści
Zamów abonament